David Wallin oljemålning
Klubbat för:
5 200 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
WALLIN, David (1876-1957): "Fable Eternelle", signerad och daterad D. Wallin 1911, olja på duk, 81x100 cm
UTSTÄLLD: Salon Des Independants, Paris 1912
Skador: Små hål i duk, färgbortfall
Kuntoraportti
262509
Päivämäärä:
2014-09-05