Mapp av Birger Lundqvist

Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist
Mapp av Birger Lundqvist

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LUNDQVIST, Birger (1910-1952 ): Mapp innehållande ca 60 teckningar, skisser samt etsningar, flertalet signerade, varierande mått, oramade, varav 1 inramad
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Ej fullt genomgånget

262520

2014-09-05