Mapp med Gotlandsmotiv av Kurt Ullberger

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ULLBERGER, Kurt (1919-2008): "Gotland", mapp med 10 träsnitt, numrerade 338/360, signerade och daterade K Ullberger -69, ca 27x48 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Gulnader, med dedikation på framsida

262547

2014-09-07