Goya etsningar ur Lose Caprichos

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOYA Y LUCIENTES, Francisco José de (Spanien 1746-1828): (3 st) "Ruega por ella" "Que se la Uevaron!" "Bellos Conselos", nr 31,8 resp 15 ur Lose Caprichos, etsning och akvatint, ca 18,5x13,5, cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Ngt gulnade, en med fuktfläck i marginalen.

262665

2014-09-08