Gräddkanna silver Stockholm 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, godronnerat liv, invändigt med förgyllning, Joachim Flodin, Stockholm 1827, höjd 13 cm, vikt ca 146 g

Botten med spår av klistermärke, vid mynningens underkant graverade initialer

262675

2014-09-09