Gräddkanna silver Stockholm 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRÄDDKANNA, silver, godronnerat liv, invändigt med förgyllning, Joachim Flodin, Stockholm 1827, höjd 13 cm, vikt ca 146 g
Botten med spår av klistermärke, vid mynningens underkant graverade initialer
262675
2014-09-09