Vykort över Nordafrika, Medelhavsländer mm
Closed
2014-09-05
262762
| Sold for | 400 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
VYKORT NORDAFRIKA MEDELHAVET MM. Ca 150 vykort, troligen 1920-1930-tal, flertalet troligen oskrivna och ostämplade, bl.a. Tanger, Kairo, Alexandria, samtliga löst insatta i pärm
Nött pärm, något nötta vykort