Andemask sydamerika

Andemask sydamerika
Andemask sydamerika
Andemask sydamerika
Andemask sydamerika
Andemask sydamerika
Andemask sydamerika

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

ANDEMASK, Kamayina-stammen, Rio Xingu, Mato Grosso, Brasilien, 1900-tal, bemålade växtfibrer, bast, fiskkäke, snäckskal, längd 120cm (maskens höjd 45cm), Proveniens: Privatsamling i Göteborg

262838

2014-10-02