Egyptiskt gipshuvud

Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud
Egyptiskt gipshuvud

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

HUVUD, Egypten, ptolemeisk tid, gips, ögon i glas, spår av bemålning, höjd 16, längd 19cm, etikettmärkning daterad 1903
Proveniens: Bruun Rasmussen 1901

262900

2014-10-02