Skedar silver 1700-tal

Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal
Skedar silver 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, 2 st, silver, Bengt Collin, Uppsala(verksam 1699-1755), samt Niclas Warneck, Karlstad 1742,(verksam1727-1780), en sked med spår av förgyllning

262910

2014-09-07