Spegelbyrå senempire
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELBYRÅ, sannolikt Baltikum, 1800-talets första hälft, senempire, 3-lådig, övre lådan med inredning, uppsats med lådor, fanér i mahogny, spegel med krön med dekor av ymnighetshorn och urna, höjd ca 188, 56x112 cm, nyckel medföljer
Smärre skador, fanérbortfall, lagningar, senare spegelglas, beslag saknas, lösa dekorlister
263160
2014-09-09