Spegelbyrå senempire

Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire
Spegelbyrå senempire

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGELBYRÅ, sannolikt Baltikum, 1800-talets första hälft, senempire, 3-lådig, övre lådan med inredning, uppsats med lådor, fanér i mahogny, spegel med krön med dekor av ymnighetshorn och urna, höjd ca 188, 56x112 cm, nyckel medföljer

Smärre skador, fanérbortfall, lagningar, senare spegelglas, beslag saknas, lösa dekorlister

263160

2014-09-09