Mangelbräde kaffekvarn sockertoppskniv
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MANGELBRÄDE, 1700-tal, märkt med årtalet 1712, karvsnittsdekor, längd 82 cm, KAFFEKVARN, SOCKERTOPPSKNIV, 1800-tal
Mangelbrädet med skador och senare handtag, bruksslitage, masksunget. Resterande med bruksslitage
263200
2014-09-15