Oljemålning Mollie Faustman

Oljemålning Mollie Faustman
Oljemålning Mollie Faustman
Oljemålning Mollie Faustman
Oljemålning Mollie Faustman
Oljemålning Mollie Faustman
Oljemålning Mollie Faustman

Klubbat för:

14 000 SEK

15 000 SEK

FAUSTMAN, Mollie (1883-1966): Stilleben med röda tulpaner i vas mot röd fond, signerad M.F., olja på duk, 57x45 cm, dedikation a tergo
PROVENIENS: Arkitekt Gösta Ivar Callmander (1880-1951)

263218

2014-09-10