Urna med lock Kina

Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina
Urna med lock Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

URNA MED LOCK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med bl a drake, höjd 30 cm

Locket med lagning och nagg, urnan med glasyr skada i mynning

263363

2014-09-10