Axel Fridell torrnål
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRIDELL, Axel (1894-1935): (2) torrnål, porträtt av Kapten Calamnius- Malmberg samt konstnären Bernhard Neuman, en signerad samt signerad i plåten Fridell-17, etat II, samt en signerad A Fridell 1916 samt i plåten spegelvänd, mått 29,1x29,2 samt19,6x14, se Haskell 45+88
Proveniens: Torsten Laurins samling
263465
2014-09-11