Axel Fridell torrnål

Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRIDELL, Axel (1894-1935): (2) torrnål, landskap från Liljeholmen I samt Centralsaluhallen, en signerad samt daterad A Fridell-19, etat I, samt en signerad A Fridell nr 1/1, mått 11,8x15,9 samt 22,1x24,7 cm, se Haskell 136+154
Proveniens: Torsten Laurins samling

263467

2014-09-11