Axel Fridell torrnål
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIDELL, Axel (1894-1935): (2) torrnål, landskap från Liljeholmen I samt Centralsaluhallen, en signerad samt daterad A Fridell-19, etat I, samt en signerad A Fridell nr 1/1, mått 11,8x15,9 samt 22,1x24,7 cm, se Haskell 136+154
Proveniens: Torsten Laurins samling
263467
2014-09-11