Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-tal, delvis förgylld och mörk patinerad, två putti hållade ymnighetshorn, sockel av porfyr, höjd 45 cmj

Ursprungligen kandelaber, skador, elektrifierad

263626

2014-09-20