Sven Lundqvist skulptur
2014-09-12
263804
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LUNDQVIST, Sven (1918-2010): Pojkhuvud, gips, monterat på sockel av bemålat trä, total höjd ca 27 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Smärre slitage