Bord och stolar björk 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSBORD samt STOLAR, 6 st, 1800-tal, obehandlad björk och bok, bord med tredelad svarvad pelarfot, stolarna med stoppade sitsar samt något svängda framben, bordets diameter 112 höjd 76 cm

Sprickor, slipade, stolar med omfattande skador, maskstugna, bordets fot maskstungen

263811

2014-09-11