Sven Lundqvist skulptur
2014-09-13
263850
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LUNDQVIST, Sven (1918-2010): Väggrelief, motiv med ryttare i landskap, terracotta, signerad, höjd ca 37x65 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö