Taburett gustaviansk

Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk
Taburett gustaviansk

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), signerad IHS, träskuren dekor, bemålat i grått

Slitage, lagningar, fotavslut med smärre komplettering

263966

2014-09-12