Taburett gustaviansk
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), signerad IHS, träskuren dekor, bemålat i grått
Slitage, lagningar, fotavslut med smärre komplettering
263966
2014-09-12