Silverbestick

Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BESTICK, silver, bl.a. 3 matskedar engelsk snäck, Kjellberg, 1857, saltskedar, 2 st, England 1800-talets början resp. Birmingham, 4 teskedar Åbo, strösockersked, 2 teskedar, 2 plockgafflar, modell chippendale, teskedar 1+1 st., gammalfransk 1800-tal, kaffesked, vikt ca 410 g

Delvis graverat, ägarstämplat

263979

2014-09-12