Silverbestick
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK, silver, bl.a. 3 matskedar engelsk snäck, Kjellberg, 1857, saltskedar, 2 st, England 1800-talets början resp. Birmingham, 4 teskedar Åbo, strösockersked, 2 teskedar, 2 plockgafflar, modell chippendale, teskedar 1+1 st., gammalfransk 1800-tal, kaffesked, vikt ca 410 g
Delvis graverat, ägarstämplat
263979
2014-09-12