Bägare silver år 1800

Bägare silver år 1800
Bägare silver år 1800
Bägare silver år 1800
Bägare silver år 1800
Bägare silver år 1800
Bägare silver år 1800

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, konande form med bl a trembelerad dekor av blomsterslingor på förgylld fotring med dekor av akantusblad, invändigt förgylld, Jonas Nordqvist, Hudiksvall 1800, höjd ca 20,5 cm, vikt ca 356 g

Förgyllning med slitage, mynning med bristning

264055

2014-09-12