Brännvinsskål silver

Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRÄNNVINSSKÅL, silver, Pehr Palm (1807-1820), Hudiksvall, saknar årsindex, tremblerad dekor av bladverk, hänklar i form av drakar, invändigt förgylld, höjd ca 13 cm, vikt ca 215 g

Smärre bucklor

264080

2014-09-12