Bojaner och skål Kina

Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina
Bojaner och skål Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJANER, 1 par, SKÅL med lock, 1800-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, erotiska polykroma motiv i skålen insida, höjd ca 12 cm

Skålens lock med omfattande skador

264156

2014-09-12