Matskedar 17/1800-tal

Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal
Matskedar 17/1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

1 200 SEK

MATSKEDAR, 6 st, silver, 17/1800-tal, fiolmodell, olika mästare bl a Lucas von der Hagen (1722-1765), Stockholm 1728, total vikt ca 235 g

Slitage, skador, ägarmärkningar

264160

2014-09-13