Skålfat och burk Qing dynastin
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLFAT, 2 st, BURK, TVÅLKOPP, 1700/1800-tal, porslin, Kina, dekor i famille rose med motiv av bl a figurscener, burkens höjd 11,5 cm
Smärre dekorslitage, burk med nagg i lock samt mynning, mindre skålfatet med obetydligt nagg
264161
2014-09-12