Tumlare supkalk 17/1800-tal

Tumlare supkalk 17/1800-tal
Tumlare supkalk 17/1800-tal
Tumlare supkalk 17/1800-tal
Tumlare supkalk 17/1800-tal
Tumlare supkalk 17/1800-tal
Tumlare supkalk 17/1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TUMLARE, 3 st, SUPKALK, 1700/1800-tal, silver, invändigt förgyllda, bl a Lars Lundström, Söderhamn 1807, delvis otydliga stämplar, bl a 1783, höjd ca 2,5-11 cm, total vikt ca 93 g

Skador, bucklor, lagningar

264190

2014-09-13