Silverföremål 18/1900-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
DESSERTSKEDAR, 4 st, modell snäck, MATKNIVAR, 4 st, modell Chippendale, med rostfria blad, KAKTÅNG, SOCKERTÅNG, FINGERBORGAR, 2 st, DOSA, SAKETTÅNG, SKÅL, på fotring, TESKED, modell engelsk snäck, RAKBORSTE, FICKUR, 2 st, 17/1800-tal, boetter i silver, märkta J Baker, Leeds respektive Norton London, total vikt exklusive knivar och fickur ca 400 g
Enstaka ägarstämpel, tesked med lagning, rakborste saknar borst, ett fickur med skador, ett fickur med sprickor på urtavla
264313
2014-09-13