Silverbestick Gammal Fransk
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BESTICK, 72 dlr, silver, modell gammal fransk,1940-tal, GAB och CG Hallberg, Stockholm, bestående av:12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med långa blad (längd 22 cm), 12 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 teskedar
total vikt exkl.knivar med rostfria blad ca 1395 g
Gravyrer, enstaka teskedar med hårt slitage
264442
2014-09-14