Medicin och farmakologi 1700-1900-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MEDICIN, huvudsakligen 1700-1900-tal, däribland Pharmacopoea Svecica, 1826, Rosén von Rosenstein, Underrättelser om barns sjukdomar och deras botande, 1851, Almroth, Lärobok i första grunderna till oorganiska kemien, 1834, m.fl. Varierande band.
Varierande skick, skador och defekter.
264506
2014-09-14