Medicin och farmakologi 1700-1900-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MEDICIN, huvudsakligen 1700-1900-tal, däribland Pharmacopoea Svecica, 1826, Rosén von Rosenstein, Underrättelser om barns sjukdomar och deras botande, 1851, Almroth, Lärobok i första grunderna till oorganiska kemien, 1834, m.fl. Varierande band.

Varierande skick, skador och defekter.

264506

2014-09-14