Geografisk och reselitteratur 1700-1900-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RESOR - GEOGRAFI, 1700-1900-tal, däribland, Mügge, Nordisches Bilderbuch. Reisebilder, 1857, Haafner, Landresa längs med Orixas och Koromandels kuster, på indiska västra halfön, 1810-11, m.fl. Varierande band.
Varierande skick, skador och defekter.
264514
2014-09-14