Geografisk och reselitteratur 1700-1900-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RESOR - GEOGRAFI, 1700-1900-tal, däribland, Mügge, Nordisches Bilderbuch. Reisebilder, 1857, Haafner, Landresa längs med Orixas och Koromandels kuster, på indiska västra halfön, 1810-11, m.fl. Varierande band.

Varierande skick, skador och defekter.

264514

2014-09-14