Väggpendyl i gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Hörning (Sven Peter H, 1750-1808), Stockholm, förgylld, helslag, höjd 87 cm, pendel finns
Smärre slitage och lagningar, nyckel saknas
264533
2014-09-14