Väggpendyl i gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Hörning (Sven Peter H, 1750-1808), Stockholm, förgylld, helslag, höjd 87 cm, pendel finns

Smärre slitage och lagningar, nyckel saknas

264533

2014-09-14