Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, förgylld, infattade gouacher med klassicerande motiv, 107 x 63 cm
PROVENIENS: Friherrliga ätten von Paykull, Wallox-Säby, Östuna socken, Uppland
senare glas, dekorskador och lagningar
264558
2014-09-14