Tennstop Gottlob Bauman Hudiksvall
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOP, med lock, tenn, stämplad Gottlob Friedrich Bauman (mästare 1789-1826/31), Hudiksvall, cisselerad dekor av blommor, monogram under krona, höjd 20 cm
Lock med lagning, bristning och mindre bucklor
264593
2014-09-14