Tennstop Gottlob Bauman Hudiksvall

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOP, med lock, tenn, stämplad Gottlob Friedrich Bauman (mästare 1789-1826/31), Hudiksvall, cisselerad dekor av blommor, monogram under krona, höjd 20 cm

Lock med lagning, bristning och mindre bucklor

264593

2014-09-14