Empire grand tour souvenir

Empire grand tour souvenir
Empire grand tour souvenir
Empire grand tour souvenir
Empire grand tour souvenir
Empire grand tour souvenir
Empire grand tour souvenir

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OBELISK, grand tour souvenir, 1800-tal, förgyllda lejonmaskaroner, olika marmorsorter bl a. marmo rosso antico, höjd 45 cm

Proveniens: Salnecke Slott, Uppland

Sprickor och lagningar, nagg

264600

2014-09-16