Bägare silver

Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Olof Löfvander d.y(1795-1823), Luleå, 1810, konande form på fotring med dekor av godronner, liv med rikt tremblerad dekor av bladverk samt namnchiffer för Karl XIII, fotring samt invändigt förgylld, höjd ca 20 cm, vikt ca 290 g

Smärre bucklor

264601

2014-09-14