Vas Edvin Öhrström
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VAS, glas, Edvin Öhrström, "Gondoljären", Orrefors, Ariel, dekor i blått av gitarrspelande gondoljär samt midjebild på flicka, signerad Orrefors Ariel Nr 388 C Edvin Öhrström, 1968, höjd 18,5 cm
Mindre slagskada, smärre repor
264725
2014-09-19