Karta Norge

Karta Norge
Karta Norge

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KARTA , 1700-tal, Norge, Homan, Tractus Norwegiae Danicus magnam dioeceseos Aggerhusiensis partem sistens. Nuremberg (J. B. Homann) 1729. ca 48x56 cm

Zustandsbeschreibung

Skador

264856

2014-09-18