fartygsmodell tremastad fullriggare

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FARTYGSMODELL, amerikanska clippern - tremastade fullriggaren "Flying Fish", byggd omkring 1900-talets mitt av Tage Pettersson (1914-2004), Fjärestad/Helsingborg, bemålad i svart, vitt och grönt, l. ö. a. 90 cm, ritningar och artikelkopior om Tage Pettersson medföljer, smärre skador

264887

2014-09-16