Kaffekoppar med fat 1800-tal

Kaffekoppar med fat 1800-tal
Kaffekoppar med fat 1800-tal
Kaffekoppar med fat 1800-tal
Kaffekoppar med fat 1800-tal
Kaffekoppar med fat 1800-tal
Kaffekoppar med fat 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPAR med FAT, 14+6 dlr, sannolikt Frankrike, 1800-talets första hälft, porslin, tryckt dekor av kvinnor med barn samt 6 st med landskap med byggnader och figurer, höjd med fat 7-7,5 cm

Skador och lagningar

265027

2014-09-16