KG Nilson oljemålning och grafik
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NILSON, KG (född 1942): "Planen", olja på pannå samt PORTFÖLJ "Godwana" innehållande 4 silkscreentryck, 2/75 signerade och daterade KG Nilson 1973, bladmått 50x65 cm
ÖVRIGT: Oljemålningen förlaga till grafik i Gondwana
Mappen fuktskadad (ej bladen), målningen med smärre rispor
265098
2014-09-20