KG Nilson oljemålning och grafik

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

NILSON, KG (född 1942): "Planen", olja på pannå samt PORTFÖLJ "Godwana" innehållande 4 silkscreentryck, 2/75 signerade och daterade KG Nilson 1973, bladmått 50x65 cm
ÖVRIGT: Oljemålningen förlaga till grafik i Gondwana

Mappen fuktskadad (ej bladen), målningen med smärre rispor

265098

2014-09-20