Halda herrfickur i silver Henning Hammarlund
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FICKUR, Halda, förgyllt 19´´´ Z-verk, ankargång, vit emaljtavla med arabiska siffror, , slät boett av silver, stämplad Q6 (1894), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 1576, diameter 50 mm, kedja medföljer
Ej funktionstestad, boett med repor och bucklor
265116
2014-09-20