Skål i underfång av Ann Wärff
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, signerad Ann Wärff samt W 3.2/4.6 (blåst av Wilke Adolfsson), 1900-talets slut, underfång i mörkgrått och turkost, streck- och penseletsning samt blästrad dekor av kvinnofigur, blå kantrand och svart fot med dekor av X ristat under foten, höjd 17, diameter 20 cm
265300
2014-09-17