Skål i underfång av Ann Wärff

Skål  i underfång av Ann Wärff
Skål  i underfång av Ann Wärff
Skål  i underfång av Ann Wärff
Skål  i underfång av Ann Wärff
Skål  i underfång av Ann Wärff
Skål  i underfång av Ann Wärff

Klubbat för:

3 800 SEK

3 000 SEK

SKÅL, signerad Ann Wärff samt W 3.2/4.6 (blåst av Wilke Adolfsson), 1900-talets slut, underfång i mörkgrått och turkost, streck- och penseletsning samt blästrad dekor av kvinnofigur, blå kantrand och svart fot med dekor av X ristat under foten, höjd 17, diameter 20 cm

265300

2014-09-17