Kaffeservis 1800-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, 1800-tal, England, basaltware, dekor av räfflat mönster, bestående av: kaffekanna, mjölk/gräddkanna, sockerskål, höjd ca 9-24 cm
Kaffekanna med nagg och nedslipad pip, lock med skador och lagning, mjölkkanna med nagg
265312
2014-09-17