Smyckeskrin reseur skål med lock i metall

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL med lock, SKRIN, 1800-tal, nysilver, stämplad N:F.S. NS, respektive Quist, höjd ca 14-24 cm, RESEUR, vitmetall och mässing, höjd ca 19 cm, nyckel finns i bakstycke

Lagad kotte på skålens lock, gravyr, nyckel saknas till skrin, slitage

265446

2014-09-19