Bägare i silver 1700-tal

Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BÄGARE, silver, spår av förgyllning, Jacob Brunck, Stockholm (verksam 1715-1743), godronnerad fot, höjd 9 cm, vikt ca 100 g

Livet med spår av inskription

265509

2014-09-19